Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Aya Uçan Çangı Duan Lixin

Ünlü Çin Efsaneleri Dizisi-6Aya Uçan Çangı

Liste Fiyatı : 8,00
İndirimli Fiyat : 5,20
Kazancınız : 2,80
9789753437868
362378
Aya Uçan Çangı
Aya Uçan Çangı Ünlü Çin Efsaneleri Dizisi-6
5.20

Çin mitolojisine göre gökyüzünde eskiden dokuz güneş olduğunu biliyor muydunuz?
Efsaneye göre, bu dokuz güneş yeryüzünü yakıp kavuruyormuş. Bütün canlıların yaşamı giderek zorlaşmaya başlamış. O dönemde yaşayan ve okçuluğuyla ün salan Hoyi, bu duruma bir son vermeye karar vermiş. Okunu alarak gökyüzündeki dokuz güneşten sekizini vurmuş.
Hoyi’nin Çangı adında, çok güzel ve çok iyi kalpli bir eşi varmış. Her ikisi de halk tarafından çok sevilen ve saygı duyulan insanlarmış. Günlerden bir gün, Hoyi ormanda bir keşişle karşılaşmış. Hoyi’nin yaptığı fedakârlıkları bilen keşiş, ona iki tane ölümsüzlük hapı vermiş. Ne var ki, Hoyi’nin Pan Mın adında kıskanç bir öğrencisi varmış. Hapları duyan Pan Mın, Hoyi’nin evde olmadığı bir gün gizlice evlerine girmiş ve Çangı’yı tehdit ederek hapları istemiş. Ölümsüzlük haplarının Pan Mın gibi kötü birinin eline geçmesini istemeyen Çangı, hapları oracıkta yutmak zorunda kalmış. Ardından ölümsüzlük kazanarak Ay’a yükselmiş. Bu talihsiz olay birbirini çok seven Hoyi ile Çangı’yı birbirlerinden ayırmış.
Resimli Ünlü Çin Efsaneleri Dizisi’nin 6. kitabı, Aya Uçan Çangı’da Çin’in Güz Ortası Bayramı’nın ortaya çıkışının hüzünlü öyküsünü okuyacağız.

Kapat