Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Bir İhanetin Öyküsü Semih Çetin

Bir İhanetin ÖyküsüHasdal'da Bir Amiral

Liste Fiyatı : 120,00
İndirimli Fiyat : 78,00
Kazancınız : 42,00
9789753436700
362624
Bir İhanetin Öyküsü
Bir İhanetin Öyküsü Hasdal'da Bir Amiral
78.00

Tümamiral Semih Çetin'in Bir İhanetin Öyküsü-Hasdal'da Bir Amiral adlı kitabı Kaynak Yayınları tarafından yayımlandı.

Türk Ordusuna yönelik Balyoz tertibiyle Hasdal'a kapatılan Tümamiral Semih Çetin, kendisinin ve silah arkadaşlarının direniş destanını ibretlik bir ders olarak tarihe kaydediyor.

"15 yıl önce Türkiye ile Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren bir kriz döneminde gemimizle Kardak bölgesinde görev yaparken, çok yakınımıza sokulan Yunan gemilerindeki subayların gözlerinde gördüğüm nefreti hiç unutamamıştım. Yıllar sonra soğuk bir Şubat gecesi, Beşiktaş Adliyesi'ndeki gözlerde bundan çok daha fazla nefret göreceğimi doğrusu hiç aklıma getirmemiştim.

Kendi ordusuna ve donanmasına komplo kuracak kadar alçalmış bir çetenin yarattığı bir ihanet sürecinden geçiyoruz. Kendi ülkemizde esir düştük."
-Tümamiral Semih Çetin'in Silivri'deki Savunmasından-18 Ağustos 2011

"Tümamiral Çetin'in bu sözleri hem insanın içini çok acıtıyor hem de çok şaşırtıyor. Bir Türk subayına bu duyguları yaşatmak güzel bir şey mi?"
-Can Ataklı-Vatan, 24 Ağustos 2011

"Bu sözler acı, üzücü, ama gerçek. İbret alınacak sözler. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin onurlu bir subayının yüreğinden kopup gelen sözler. Hiç kuşku duyulmasın ki tarih bugün Hasdal'da yatanların kırılan gururlarını iade edecektir."
-Tufan Türenç-19 Ağustos 2011

"Tümamiral Çetin, sözünü noktaladığında, insan kendini 'var'lığından sıyrılmış, yok olmuş gibi duyumsamasının önüne geçemiyor; bunu hiç unutamıyorum."
-Meriç Velidedeoğlu-Cumhuriyet, 28 Ekim 2011

0 Müthiş!! Neden tükenip tükenip yeniden basıldığını ilk sayfalarda anlıyor insan.. Son sayfalarda ise daha nice baskılar yapacağına emin oluyor.. Herkes okumalı ve yakınlarına, gençlere, kütüphanelere hediye etmeli..Tek dileğim, algıları kapalı olanlar da okuyup yazarın deyimiyle 'mühürlü kalplerinde' bir odacığın dahi olsa kapısını açabilse.. Aydınlatıcı, duygu yüklü, mizah dolu muhteşem ifadelerle anlatılmış bir öykü.. Yazarla birlikte okuyucu da ağlıyor sonunda.. Çok değerlisiniz, sizlerle gurur duyuyoruz.. Hep mutlu, özgür, huzurlu olun 'fikri hür vicdanı hür' askerlerimiz..
Kapat