Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Derin Lacivert Orhan Başar

Derin LacivertDenizle Yoğrulmuş Bir Ömür

Liste Fiyatı : 120,00
İndirimli Fiyat : 78,00
Kazancınız : 42,00
Taksitli fiyat : 12 x 7,74
%35
Gönderim süresi 2 gündür.
9786056889349
364599
Derin Lacivert
Derin Lacivert Denizle Yoğrulmuş Bir Ömür
78.00

"Deniz, uçsuz bucaksız, engin deniz… Sonsuz, özgür, merak uyandıran, heyecan verici Mavi Tutku…
‘Derin Lacivert’le ben daha gözlerimi bu dünyaya açmadan tanışmışım. Büyük dedemden gelen, genetiğime işlemiş bir sevda hikâyesidir bu; 85 yıldır da hiç azalmadı. Ne o benden vazgeçti ne de ben ondan. Elinizdeki bu kitap, benim ‘Derin Lacivert’le olan sevdamı anlatır, dilim döndüğünce…”

Yelkenci, kürekçi, dalgıç, balıkçı ve çevreci Orhan Başar, tadına doyulmaz bir anı kitabı olan Derin Lacivert’e bu sözlerle başlıyor ve 308 sayfa boyunca çocukluk yıllarından itibaren denize dair derin sevdasını anlatıyor. Gençliği, lise dönemi, vatani görevi, iş yaşamı boyunca hiç eksilmeyen deniz aşkının yaşamını nasıl biçimlendirdiğini son derece sıcak ve keyifli bir dille getiren Başar, aynı zamanda eski İstanbul’dan da unutulmaz yaşam kesitleri sunuyor okurlara.

“Keşke Orhan Başar’lar milyonlarca olsa. Keşke onun gibi denizi, denizciliği, balıkları, doğayı, kısaca derin laciverti sevenler bu güzel ülkede çoğunluk kültürünü temsil edebilse.”
(Cem Gürdeniz)

“Engin hayat tecrübesine sahip kişilere ‘derya gibi adam’ derler. Orhan Başar hem derya hem deniz gibi bir adam. Deniz içine işlemiş, o da denizin içine…” (Zuhal Atasoy)

“Kitabını duyunca tam 62 sene evveline döndüm. Anılarım tekrar canlandı. Boğaz’ın lacivert sularına tekrar seninle birlikte daldık. Maceraya kaldığımız yerden devam ettim.”
(Aret Hovagimyan)

Kapat