Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Grevden Dönenin! Celal İlhan

Grevden Dönenin!

Liste Fiyatı : 70,00
İndirimli Fiyat : 45,50
Kazancınız : 24,50
Taksitli fiyat : 12 x 4,51
%35
Gönderim süresi 2 gündür.
9786051820309
364151
Grevden Dönenin!
Grevden Dönenin!
45.50

“İlhan’ın kitabı, bir yanıyla anı, kurgusuyla roman, gerçeklere dayanmasıyla bilimsel çalışma özelliği gösteriyor. Bu iki özelliğin birleşmesiyle somutlaşmış, inandırıcılığı ve anlaşılırlığı artmış bir yapıtla karşılaşıyoruz. Grevden Dönenin! bir dönemin isçi sınıfına ve sendikacılık hareketine sevecen bir yaklaşımla ışık tutuyor. Bunu başarabilmek, ancak insanın yaşamının önemli bir bölümünü o ilişkiler içinde geçirmesiyle, sınıfsal bakış sahibi olmasıyla mümkündür.”
Yıldırım Koç
ODTÜ İktisat Bölümü
Öğretim Görevlisi


“Celal İlhan'ın Grevden Dönenin! adlı anı kitabı, 1965’ten beri içinde yaşadığım, çoğunca aralarında olmaktan onur duyduğum, son yıllarda ise han-hamam edinme, koltuğunu kaptırmama mücadelesine indirgenen Türk sendikacılığını, yeni baştan düşünmeme, irdelememe neden oldu. Büyük acı duydum. İlhan’ın destansı dilinde/anlatımında ete kemiğe bürünen, satılmak nedir bilmeyen o yiğitler; işçiler, isçi temsilcileri, baş temsilciler, gözü kara sendika başkanları neredeler şimdi, nasıl eritilip muma çevrildiler? Yaşadığım tüm düş kırıklıklarına rağmen, o güzel günlerin
bir gün geri geleceğine, isçilerin ve sendikalarının özgür, özgün ve güçlü biçimde ülke yönetimine el koyacağına inanmak istiyorum. Bu nedenle, işçilerin ve namuslu sendika yöneticilerinin Grevden Dönenin! Kitabını özümseyerek, altını çizerek okumalarını öneriyorum.”
Engin Ünsal
Girne Amerikan Üniversitesi
Öğretim Üyesi

Kapat