Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Kukla Devlet Fikret Akfırat

Kukla DevletABD Kürdistan'ı Nasıl Kurdu

Liste Fiyatı : 90,00
İndirimli Fiyat : 58,50
Kazancınız : 31,50
Taksitli fiyat : 12 x 5,31
%35
Gönderim süresi 2 gündür.
9789753433952
362414
Kukla Devlet
Kukla Devlet ABD Kürdistan'ı Nasıl Kurdu
58.50

PKK'yı, Irak'ın kuzeyindeki gelişmeleri, Irak'ı, Türkiye'yi Kukla Devlet'in kuruluşuna ortak edenlerin kimler olduğunu ve ABD'nin Türkiye ve Irak için uyguladığı 5 aşamalı planı öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı okuyun. Gazeteci Fikret Akfırat, Kukla Devlet konusunda uzun yıllara dayanan araştırmalarını bu kitapla taçlandırıyor. Kitap aynı zamanda, son 20 yılın yakın siyaset tarihine de ışık tutuyor.

Irak'ın kuzeyini gazeteci olarak birkaç kez ziyaret eden Akfırat, gerçeğe ve bilgiye dayanarak, PKK'ya Amerikan desteğinin somut kanıtları, PKK'nın 1991'den beri yaşadığı değişim, PKK'nın ve güneydoğunun Barzanileştirilmesi süreci, İkinci İsrail devletinin oluşumunda Türkiye'nin payı, Peşmerge Ordusu'nun eğitiminde Türkiye'ye verilen rol, Irak işgali öncesinde AKP Hükümeti ile ABD arasındaki görüşmelerin perde arkası, ABD ile yapılan gizli anlaşmalar gibi, hiçbir yerde yer almayan bilgileri bütün ayrıntılarıyla bir belgesel tarzıyla sunuyor.

Yazar, Turgut Özal'la başlayan ve günümüzde AKP hükümeti ile devam eden süreçte ABD'nin Kürt Devleti kurma girişimlerinin Türkiye Cumhuriyeti'ni yöneten kadrolar tarafından nasıl desteklendiğini ibret verici bir şekilde belgeleriyle gözler önüne sermektedir.

Kitapta ABD'nin Kürt devleti kurma girişimlerinin yanı sıra, ABD ile AB'nin Türkiye'yi bölme hedeflerinin nasıl örtüştüğü ve ABD'nin, Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemesinin ve Türkiye'yi AB kapısına bağlamasının arka planında yatan amacın Sevr'i gerçekleştirmek olduğu; ABD'nin bu hedefe giden süreci kolaylaştırmak amacıyla Laik/Anti-Laik ve Alevi/Sünni çatışması yoluyla Türkiye'de iç savaş çıkarma senaryoları kanıtlarıyla okuyucuya sunulmaktadır.

Geçmişte yaşanan deneyimlerden yola çıkarak günümüzde yaşanan olaylara ışık tutan ve gelecekte yaşanabilecek olayları da görmemize imkân sağlayan, her vatanseverin okuması gereken çok önemli bir kitap.

Kapat