Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır Strateji Ustası Atatürk Fikret Bayır

Strateji Ustası Atatürk

Liste Fiyatı : 25,00
İndirimli Fiyat : 16,25
Kazancınız : 8,75
9789753438391
362793
Strateji Ustası Atatürk
Strateji Ustası Atatürk
16.25

Strateji denince aklınıza kimler gelir?
Sun Tzu, Niccolò Machiavelli, Carl von Clausewitz, Basil Lidell Hart…
Geçmişten, yakın tarihimize en bilinen ve dönemlerine damgalarını vurmuş belli başlı askeri ve siyasi stratejistler…
Peki, ya Mustafa Kemal?
ABD Harp Akademisi’nde strateji eğitimi almış olan E. Kur. Alb. Fikret Bayır, Mustafa Kemal’in strateji ustalığını, Trablusgarp Cephesi’nde başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti’yle taçlanan milli mücadele sürecini ayrıntılarıyla inceleyerek gözler önüne seriyor. Bu kitapta, Sakarya Meydan Savaşı hakkında Arnold Toynbee’nin “Bu savaş, içinde yaşadığımız yüzyılın en büyük savaşlarından biridir.” saptamasının analizini bulacaksınız.
Ayrıca, ABD’nin ilk amfibi harekât doktrini kitabının Gelibolu’dan alınan derslerle yazıldığını ve Normandiya ile Iwo Jıma Amfibi harekâtlarının başarısının Mustafa Kemal'in Çanakkale muharebelerindeki uygulamalarına dayandığını okuyacaksınız.

Bununla birlikte bu kitap bir askeri tarih belgeseli değildir. Kitabın temel amacı; Mustafa Kemal'in stratejisyen özelliğinin oluşum, gelişim süreçleri ve ustalık uygulamalarını incelemektir.
Kitapta siyasal, sosyal ve hatta ekonomik strateji uygulamalarının, askeri strateji hamlelerinden daha önemle ele alındığına tanıklık edecek ve değişik alandaki bu stratejik hamlelerin Mondros'tan Mudanya'ya, Sevr'den Lozan'a giden yolu açtığını göreceksiniz.

Kapat