Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz Türk Kelebeği Ergun Hiçyılmaz

Türk KelebeğiGuyan Adası'na Sürülmüş Cemil Bey'in Hatıratı

Liste Fiyatı : 10,00
İndirimli Fiyat : 6,50
Kazancınız : 3,50
9789753438353
362785
Türk Kelebeği
Türk Kelebeği Guyan Adası'na Sürülmüş Cemil Bey'in Hatıratı
6.50

Henri Charrıêre tarafından yayımlanan Kelebek adlı roman için araştırmalar yapılmış, kitaplar yazılmış, filmler çekilmiş; Ne yazık ki ondan daha destansı bir hikâyeye sahip olan Türk kelebeği Cemil Bey’in hikâyesini “bizden biri” olmasına rağmen bilmiyoruz.

Türk Kelebeği/Guyan Adası’na Sürülmüş Cemil Bey’in Hatıratı bize arka planda kalmış, tarihi bir kahramanımızı tanıtıyor. Polis Cemil Bey’in, istanbul’u işgal eden Fransız askerlerinden birkaçını vurması üzerine uzaklardaki Şeytan adalarına gönderilmesi ve sonrasında yaşadıkları doğal ve akıcı bir dille anlatılıyor.

Tarihi roman tadında olan bu gerçek hikâyede hürriyeti için mücadele eden Cemil Bey’in vatanına, sevgilisine ve ailesine duyduğu büyük özlem ve sevgiye tanıklık edeceksiniz. Buram buram tarih kokan, bir solukta okuyabileceğiniz bir kitap.

Kapat