Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Türk Tarihinin Ana Hatları - Kolektif

Türk Tarihinin Ana HatlarıKemalist Yönetimin Resmî Tarih Tezi

Liste Fiyatı : 250,00
İndirimli Fiyat : 162,50
Kazancınız : 87,50
Taksitli fiyat : 12 x 16,11
%35
Gönderim süresi 2 gündür.
9786057707239
363234
Türk Tarihinin Ana Hatları
Türk Tarihinin Ana Hatları Kemalist Yönetimin Resmî Tarih Tezi
162.50

Türk Tarihinin Ana Hatları, Kemalist yönetimin resmi tarih görüşünü yansıtır. Kitap, Atatürk’ün, kendi eliyle düzeltmeler ve ekler yapmasından sonra, 1930 yılında yalnız yüz nüsha basıldı. Toplumumuz bu eseri, 66 yıl sonra ilk kez inceleme olanağına kavuşuyor. Elinizdeki kitap,
Cumhuriyet dönemi tarih çalışmalarında yol gösterici sayıldı. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının birinci amacı, “millî bir tarih” yazmaktı, ikinci amaçları ise, Tevrat, İncil ve Kur’an’da yer alan yaratılışa ilişkin görüşleri çürütmek ve bilimin verilerini ortaya koymaktı. Kemalist devrimciler, dünya uygarlığını Roma-Atina ekseninde açıklayan Avrupa tarihçiliğinin karşısına, Asya-Afrika eksenli bir uygarlık teziyle çıktılar. Ancak Avrupa merkezliliğin yerini bu kez Türk merkezli bir tarih aldı. Kemalist tarihçiliğin milliyetçi ve burjuva-demokratik karakteri onun sınırlarını da belirledi. Türk Tarihinin Ana Hatları, tarih kitabı olmanın ötesinde, Kemalist Devrim’in ideolojisi üzerine yapılan çalışmalar için temel kaynaklardan biridir; çok önemli bir belgedir.
Doğu Perinçek’in sunuş yazısıyla.

0 Zorla Dayatılan Yunanlılar Medeniyetin Kökenidir Gibi İddilara Çürüten Her Türk Gencinin Okuması Gereken Başucu Kitabıdır.
Kapat