Homeros’un İzinde İlyada Öyküler

Homeros’un İzinde İlyada Öyküler


Basım Tarihi: Eylül 2017
272 Sayfa
Stok Kodu: 9786059277068
Aynı gün kargo19,50 TL
26,00 TL %25 indirimli


Troya Savaşları gerçekten oldu. Bu savaşlarla ilgili olarak Egeli halkların belleğinde insanlar ile tanrılar yüzyıllar boyunca efsaneleşip mayalandı. İşte bu sözlü efsaneleri, İzmirli ölümsüz ozan Homeros, İlyada ve Odysseia adlarında iki mitolojik kitapta topladı. Dünya edebiyatının en önemli yapı taşlarından olan bu iki destanla ilgili olarak Batı edebiyatında 50 bin kitap yazıldı! Ya ülkemizde? En iyisi hiç sormayalım!..
Yaşar Atan, işte bu iki destanı, mitolojik öykülere dönüştürdü.

“Çok önemli bir eser...” (Server Tanilli)

“Benim, ‘efsaneleri sevdiren adam’ gözüyle baktığım bilimadamı Yaşar Atan...” (Ahmet Külahçı)

“Yaşar Atan, mitoloji alanında incelemeleri ve çevirileriyle tanınan değerli bir aydınımız. Antik Yunan mitolojisine, ileri insanlık açısından ilginç bir yaklaşım getirdiğini söyleyebilirim.” (Ahmet Say)

“Yaşar Atan, öykülerinde Türkçenin varsıllığı ile söylenbilimi (mitolojiyi) buluşturuyor. Türk öyküsünde günümüzün Homeros’u, mavi yolcusu Yaşar Atan’ı yürekten kutlarım, selamlarım.” (Günay Güner)

“Kardeşim Yaşar Atan, iyi ki yazıyorsun mitolojiden o öyküleri. İnsanlığımızı hatırlıyoruz böylece. Var ol!” (Sennur Sezer)

“Yaşar Atan'ın andığım kitaplarını okumak, bu tanrılar kadar, sanatlarla da sarmaş dolaş bir halde yol almanın mutluluğunu yaşatıyor insana.” (Sadık Aslankara)

Stok Kodu
9786059277068
Boyut
14 x 23 cm
Sayfa Sayısı
272
Basım Tarihi
Eylül 2017
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat