Sepetim (0) Toplam: 0,00

Perinçek İsviçre DavasıKarar-Savunma-Sorgu

Liste Fiyatı : 90,00
İndirimli Fiyat : 58,50
Kazancınız : 31,50
Taksitli fiyat : 12 x 5,80
%35
Gönderim süresi 2 gündür.
9789753438537
362952
Perinçek İsviçre Davası
Perinçek İsviçre Davası Karar-Savunma-Sorgu
58.50

Osmanlı Devleti'nin 1915 yılının savaş şartlarında Tehcir ile Ermenileri bir yerden diğer bir yere göç ettirmesi sırasında yaşanan mukatele (karşılıklı öldürme) olayları özellikle son yıllarda Türk ve dünya kamuoyunu fazlasıyla meşgul eder olmuştur. Türkiye'yi bir asırdır meşgul eden 1915 olayları artık tarihi bir mesele olmanın ötesinde bir anlam taşımaya başlamıştır. Meseleyi çarpıtarak tarihsel düzleminden ve gerçekliğinden soyutlayarak bir soykırım gibi göstermeye çalışan Batılı devletler bu yolla Türkiye'yi dünyada haksız ve soykırım yapan bir devlet olarak göstermeye çalışmaktadırlar. Mesele Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal onurunu rencide etmenin ve Türkiye'yi aşağılamanın bir vasıtası haline getirilmiştir. Meselenin Batılı devletler tarafından tarihi gerçekliğinde uzaklaştırılması ve bir saldırı aracına dönüştürülmesi noktasında değerli bilim insanlarımız bu temelsiz ve gerçekdışı iftiralarla mücadele etmektedirler.

Türkiye'yi Ermeni soykırımı yalanına karşı savunanların başında hukukçu, bilim insanı Doğu Perinçek gelmektedir. Bu soykırım yalanını dünya kamuoyuna duyurmak için kurulan Talatpaşa Komitesi başta Doğu Perinçek olmak üzere birçok aydın ve yazarın katılımıyla bir kampanya başlattı. Bu doğrultuda 2005 yılında Lozan'da Ermeni soykırımının bir yalan olduğu bütün dünyaya ilan edildi. Lozan'da Doğu Perinçek, "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" dediği için Ermeni iddialarını inkâr gerekçesiyle yargılandı ve ceza aldı. Doğu Perinçek bu kararı kabul etmeyip Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurdu.

Mahkeme 17 Aralık 2013'te kararını açıkladı. Mahkeme verdiği kararla Doğu Perinçek'i haklı buldu. Doğu Perinçek'in "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" sözünü ifade özgürlüğü kapsamında değerlendiren mahkemenin verdiği karar "Ermeni soykırımı yalandır" demenin yasak olduğu diğer devletleri de bağlayıcı niteliktedir. Ermeni soykırımına inandırılmaya çalışılan dünyadaki insanlara bunun emperyalist bir yalan olduğu gösterilmiştir. Bu Türkiye'nin zaferidir. Bu zaferin mimarı ise Doğu Perinçek'tir.

Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır diyerek, iftiraları tarihi belgelerle çürüten, Lozan'ı dolayısıyla Türkiye'yi savunan yurtseverlerin verdiği ibretlik ve takdir edilesi mücadeleyi öğrenmek ve bilmek her Türk yurttaşının hakkı ve görevi olmalıdır. Kaynak Yayınları tarafından yayımlanan Perinçek İsviçre Davası/ Karar-Savunma-Sorgu adlı kitap, işte tam da bu ihtiyaca cevap verecek nitelik ve içeriktedir. Kitapta, yukarıda kısaca özetlemeye çalıştığımız süreç ayrıntılarıyla ele alınmakta; Ermeni meselesinin tarihi gerçekleri ve bilinmeyenleri gün yüzüne çıkarılmaktadır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Perinçek hakkında verdiği 17 Aralık 2013 tarihli kararını, Perinçek'in İsviçre mahkemesindeki savunmasını ve sorgusunu bu kitapta bulabilirsiniz. İsviçre mahkemesi orada yalnızca Doğu Perinçek'i değil aynı zamanda onun şahsında Türkiye'yi sorgulamıştır. Perinçek ise mahkemede sadece kendisini değil Türkiye'nin onurunu ve tarihi geçmişini savunmuştur. Konusu ve içeriği itibariyle son derece önemli olan bu kitabı okurken, emperyalistlerin soykırım yalanını dünyaya nasıl ve niçin dayattıklarını anlayacak; Türkiye'nin haklılığını ve tarihi gerçekleri görecek; Doğu Perinçek'in soykırım iftirasına karşı ve dolayısıyla sömürgeci zihniyete karşı verdiği onurlu ve yurtsever mücadeleye tanıklık edeceksiniz.

Kapat